Ανδρέας Βούλγαρης Βιογραφία

Βιογραφικό σημείωμα του έλληνα ηθοποιού Ανδρέα Βούλγαρη.

Κατηγορίες:

Απαντήσεις

Ο Ανδρέας Βούλγαρης γεννήθηκε στην Πάτρα και είναι ηθοποιός. Από το 2012 και μετά, έχει πάρει μέρος σε αρκετά μιούζικαλ, από την στιγμή δηλαδή που ολοκλήρωσε τις σπουδές του στην Ανώτερη Σχολή Δραματικής Τέχνης Βογιαντζή -Τράγκα και ξεκίνησε την καριέρα του, αλλά και το ταξίδι του στον χώρο της ηθοποιίας και της υποκριτικής.

Στην τηλεόραση τον πρωτοείδαμε το 2015, όταν εμφανίστηκε στα επεισόδια "Σιωπή" και "Θηρίο" της σειράς θρίλερ του Alpha "10η εντολή", σε σκηνοθεσία Πάνου Κοκκινόπουλου, καθώς και στην κωμική σειρά του Mega "Εθνική Ελλάδος" σε σκηνοθεσία Αντώνη Αγγελόπουλου. Το 2017 ερμήνευσε το ρόλο του Λούη, στη κωμική σειρά του Star "Ο άντρας των ονείρων μου! (2017)", σε σκηνοθεσία Ρέινα Εσκενάζυ και Κώστα Κιμούλη.

periergos.gr