Τι είναι το access point;

Απαντήσεις

Στα δίκτυα υπολογιστών καλούμε ασύρματο σημείο πρόσβασης ή σταθμό βάσης (WAP, Wireless Access Point) μια συσκευή που συνδέει μεταξύ τους ασύρματες συσκευές επικοινωνίας για τον σχηματισμό ενός ασύρματου δικτύου. Ο σταθμός βάσης συνήθως συνδέεται με ένα ενσύρματο δίκτυο και μπορεί να μεταφέρει δεδομένα ανάμεσα στις ασύρματες και τις ενσύρματες συσκευές.

styven...  exv sthn perioxh moy asyrmato internet. alla oxi kalo sima exei apostasi 1 km enas filos tha moy dvsei ti siskeyei xreiazetai