Πότε καταβάλλεται το Δώρο Πάσχα;

Κατηγορίες:

Απαντήσεις

Του Αγίου Πνεύματος για τη χρονιά του 2014 (κινητή γιορτή) είναι στις 9 Ιουνίου (50 ημέρες μετά τη Κυριακή του Πάσχα).

Το Δώρο Πάσχα καταβάλλεται την Μεγάλη Τετάρτη, εννοείται βέβαια ότι ο εργοδότης μπορεί να καταβάλλει το δώρο και νωρίτερα από την παραπάνω ημερομηνία. Για Το Δώρο Πάσχα παρακρατούνται εισφορές υπέρ του ΙΚΑ και Φόρου Μισθωτών Υπηρεσιών. Το δώρο Πάσχα σε καμία περίπτωση δεν επιτρέπεται να καταβληθούν σε είδος, αλλά μόνο σε χρήμα.