Πόσες θερμίδες έχει μία μερίδα κολοκυθάκια γεμιστά με αυγολέμονο;

Απαντήσεις

Μία μερίδα κολοκυθάκια γεμιστά με αυγολέμονο έχει 350 θερμίδες.

Πολύ χάρηκα που σας διάβασα, γιατί μια γνώστρια είδε τα 4 κολοκυθάκια γεμιστά με αυγολέμονο που μου έβαλε η γυναίκα μου στο πιάτο και μου λέει <κύριε Γιάννη αυτά είναι πάνω από 700 θερμίδες>, της απαντώ πως δεν το πιστεύω, τότε αυτή ζύγισε ένα κολοκυθάκι και είδε 140 γραμμάρια και φυσικά επέμενε. Τώρα θα της στείλω την ηλεκτρονική σας διεύθυνση για να την αποστομώσω, θα δει ότι μια μερίδα είναι 350 θερμίδες και όχι πάνω από 700 που λέει εκείνη.
Ευχαριστώ από καρδιάς, ελπίζω τώρα να χάσω κιλά, φανταστείτε το βράδυ τρώω την μισή μερίδα.