Ποιο ήταν το επάγγελμα του Michael Dell;

Ένα από τα επαγγέλματα που έκανε ο γνωστός ιδρυτής της εταιρίας Dell.

Απαντήσεις

Επειδή ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να σου επιφυλάσσει το μέλλον καλό είναι να μην απορρίπτεις καμία δουλεία, ακόμη και αν είναι λάντζα. Αυτό μάλλον θα είχε στο νου του και ο δισεκατομμυριούχος σήμερα ιδρυτής της Dell. Ο ίδιος εργαζόταν ως λαντζιέρης σε Κινέζικο εστιατόριο , όπου πληρωνόταν 2.30 δολάρια την ώρα και δηλώνει ευγνώμων για την πρώτη του δουλειά.

"Το καλύτερο κομμάτι της εμπειρίας ήταν η σοφία του εργοδότη μου, προσπαθούσα να μάθω από αυτόν. Υποδεχόταν και φρόντιζε τον κάθε πελάτη".

Michael Dell