Ποιο είναι το φαβορί της φετινής Eurovision (2013);

Ποια χώρα λέτε πως θα κερδίσει; Ποιο πιστευεται πως είναι το καλύτερο τραγούδι για φέτος; Ποιος καλλιτέχνης έκανε την καλύτερη εμφάνιση (ντύσιμο);

Κατηγορίες:

Απαντήσεις

Νομίζω πως η Margaret Berger από την Νορβηγία και το electro-pop τραγούδι "I Feed You My Love" είναι το φετινό φαβορί.

Είναι το μόνο κομμάτι που είναι σύγχρονο (σηκώνει κάτι remix...), έχει ωραία γυρίσματα στη φωνή και εκπληκτική παρουσία (όλο χαμόγελο αληθινό που αντιπροσωπεύει όλο το πακέτο).

Όλοι οι άλλοι (μαζί και με εμάς) είμαστε για τα μπάζααααα.

Συμφωνώ απόλυτα. Οχι όπως κάποιες άλλες χώρες που στείλανε τις νερόβραστες μπαλάντες. Θα ήθελα να ξέρω, πριν στείλουν τον εκπρόσωπο τους δεν αναλογίστηκαν ότι πλέον οι μπαλάντες δεν πουλάνε; Ζούμε σε εποχές με πιο γρήγορους ρυθμούς.

Τέλος πάντων. Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα πάρουν τον μπούλο!

Τι θέλετε να πείτε; Πως ο Ιταλός δεν είναι φαβορί; Εχει βουίξει όλος ο κόσμος και εσείς λέτε αρλούμπες μου φαίνεται. Σε 2-3 ώρες θα καταλάβετε τι εννοώ.

Εκείνο το σούργελο (λόγω γούστου στα ρούχα) η παρουσιάστρια τι φορούσε στον ημιτελικό;  Αν άνοιγε λίγο τα πόδια της σαν σκηνή θεάτρου του καραγκιόζη θα ήταν. Αν το πλήρωσε κιόλας για να το αγοράσει, τότε λυπάμαι τον άντρα της.

Το τραγούδι του Αγάθωνα (λυπάμαι που το λέω "το δικό μας Ελληνικό τραγούδι") είναι μια χάλια εκδοχή των Madness - One Step Beyond (από δίπλα πέρασε και δεν το ακούμπησε).

Θεωρώ πως αν υπάρχουν τέτοια ακούσματα και μας αρέσουν, τότε σίγουρα έχουμε κρίση στην Ελλάδα. Αλήθεια τι θέλει να πει ο ποιητής με το στίχο "alcohol is free"? Τραγούδια για να μεγαλώνεις σωστά τα παιδιά. Και πέρασε και από επιτροπή καλή του ώρα.

Εκείνος ο ντουντούκος ο  Gor Sujyan με το lonely planet (τι να λέμε τώρα!) βγήκε στον ημιτελικό με φουλάρι αραχνούφαντο (πως και δεν είχε και στρασάκια), είχε συνέχεια κλειστά τα ποδαράκια (αχ καλέ... Ντρεπόταν το παλικάρι) και κουνιότανε σαν λουλούκος. Με αυτό το look πως τον κατατάξανε ροκά;

Οπως έλεγαν και οι Ρωμαίοι "θα πέσει ο ουρανός να μας πλακώσει".

Εμένα μου άρεσε η βουλγάρα η Elitsa (ή e-litsa)? καθαρόαιμο τσιτάχ προς εξαφάνιση. Οσο για το τραγούδι, ποιος το πρόσεξε;

Λέτε μαλ**ίες εσείς. Εγώ ψηφίζω Λευκορωσία και Alyona Lanskaya. Μου αρέσουν οι ξανθιές (γνήσια λευκορωσίδα), μου αρέσει το ρέγκετον (Θεός φυλάξει που λέω τέτοια ψέμματα), αλλά μου αρέσει και το τσα-τσα!

Δεν με ξαφνιάζει καθόλου η συμμετοχή της Αγγλίας (Ηνωμενο Βασίλειο για τους τελειομανείς) με την επιλογή της γνωστής σε όλους Bonnie Tyler. Η άνεση που έχει ξεχωρίζει από μακριά (είναι αυτό που λένε "η γριά η κότα έχει το ζουμί").

Αλλά (υπάρχει ένα αλλά) είναι τραγούδι αυτό για την Eurovision έτσι όπως την κατάντησαν τα τελευταία χρόνια (τουμπερλέκια, κλαρίνα, γκάιντες και... μόνο ο κουμπάρος για σάμπα λείπει).