Ποια είναι η υπόθεση της ταινίας "Under sandet (2015)";

Απαντήσεις

Μια νεαρή ομάδα Γερμανών αιχμαλώτων του πολέμου γίνονται ο εχθρός του έθνους, όταν αναγκάζονται...

1945, λίγες μόλις ημέρες μετά το τέλος του πολέμου. Μια ομάδα γερμανών αιχμαλώτων πολέμου μεταφέρονται στη Δανία ώστε να παροπλίσουν τις δύο εκατομμύρια νάρκες που έβαλε εκεί ο στρατός τους στις δυτικές ακτές. Επικεφαλής των αντρών είναι ο λοχίας Λέοπολντ Ράσμουσεν και όπως οι περισσότεροι Δανοί, τρέφει μίσος για τους Γερμανούς και τα πέντε χρόνια κατοχής που τους επέβαλαν. Το μίσος του μετατρέπεται σε οργή και αυτή γίνεται φανερή στις αντιδράσεις του επί των αιχμαλώτων, μέχρι που μια μέρα ένα τραγικό περιστατικό τον κάνει να αλλάξει οπτική, ακόμα κι αν είναι πλέον πολύ αργά. [cine.gr]

Under Sandet (Land of Mine) (2015)