Γιάννα Ζιάννη βιογραφία

Βιογραφικό σημείωμα της ελληνίδας ηθοποιού Γιάννας Ζιάννη.

Κατηγορίες:

Απαντήσεις

Η ηθοποιός Γιάννα Ζιάννη ασχολείται αρκετά χρόνια με το θέατρο. Έχει παίξει σε πολλές ελληνικές τηλεοπτικές σειρές, όπως "Safe sex: Αμάρτησα για το παιδί μου... (2006)", "Safe sex : Μπίλι Γκράντε (2006)", "Εντιμότατοι κερατάδες : Ο καταπιεσμένος κερατάς (2007)", "Ευτυχισμένοι μαζί (2007)", "L.A.P.D. (2008)", "Κλινική περίπτωση (2011)", "Με λένε Βαγγέλη (2011)", και "Κάτω Παρτάλι (2014)" στην οποία υποδύεται την «Παναγιώταινα».

Η Γιάννα Ζιάννη είναι παντρεμένη με τον ηθοποιό Τάσο Αλατζά και έχουν δυο παιδιά. [periergos.gr]