Εμείς που δεν έχουμε τζάκι, πώς θα μπει ο Άη Βασίλης στο σπίτι;

Κατηγορίες:

Απαντήσεις

Άγιος είναι και κάνει ότι θέλει, δηλαδή θαύματα. Εσύ πιτσιρίκο/α αρκεί να πιστεύεις και άσε τα υπόλοιπα να τα κάνει ο άγιος μαζί με τους γονείς σου. Θέλω να πω πως μπορεί να το αφήσει έξω από την πόρτα του σπιτιού σου, και να το βρουν οι γονείς σου το πρωί που θα ξυπνήσουν.

Μην φοβάσαι και δεν κοιμηθείς το βράδυ. Το δώρο είναι αποκλειστικά για σένα και κανένας δεν μπορεί να σου το κλέψει. Να έχεις υπομονή και δεν θα χάσεις. Οι άγιοι και οι μεγαλύτεροι σου (τους γονείς σου εννοώ) ξέρουν κάποια πράγματα περισσότερα. Βλέπεις τα περάσανε και οι ίδιοι.