Είδα στον ύπνο μου σφήκα. Τι είναι;

Είδα όνειρο ότι καθόμουν στο μπαλκόνι του σπιτιού μου και μου επιτέθηκε ένα κοπάδι σφήκες. Τι σημαίνει αυτό;

Απαντήσεις

Αν στο όνειρο σου δεις σφήκες να σε περιτριγυρίζουν θα πάρεις δυσάρεστες ειδήσεις, αν σε τσιμπάνε σφήκες θα πάρεις στενοχώρια από άτομα που έχουν αρνητικές προθέσεις απέναντι σου.

Αν δεις πολλές σφήκες μαζί στο σπίτι σου και είσαι ανύπαντρος θα κάνεις ένα πολύ κακό γάμο, αν είσαι παντρεμένος η γυναίκα σου θα μπλέξει με άσχημες παρέες και θα πάθει κακό. Αν σε τσιμπάνε οι σφήκες μεγάλες καταδρομές από τους εχθρούς σου. Αν τις δεις αλλού εκτός σπιτιού ή θα χάσεις αγαπημένο σου άτομο ή θα μπλέξεις με κακούς ανθρώπους και θα συκοφαντηθείς για λάθη άλλων.