Άρης Πλιός Βιογραφία

Βιογραφικό σημείωμα του έλληνα ηθοποιού Άρη Πλιό.

Κατηγορίες:

Απαντήσεις

Ο Άρης Πλιος είναι έλληνας ηθοποιός, σκηνοθέτης και στιχουργός. Είναι Απόφοιτος Μηχανικός Οικονομίας και Διοίκησης Πανεπιστημίου Αιγαίου το 2006, και Απόφοιτος της Ανωτέρας Σχολής Δραματικής Τέχνης Νέλλης Καρρά το 2014. Έχει επαγγελματική εμπειρία στη εξυπηρέτηση κοινού στο Εθνικό Θέατρο και το Φεστιβάλ Αθηνών από το 2007.

Από το 1999 συμμετέχει σε Θεατρικές Παραγωγές καθώς και τηλεοπτικές και κινηματογραφικές από το 2012 σαν βοηθός σκηνοθέτη. Μία βραβευμένη του συμμετοχή σαν σκηνοθέτης ήταν στο Φεστιβάλ Ομάδων Δράσης στο Θέατρο των Αλλαγών το 2011. Έκανε τα πρώτα του βήματα ως ηθοποιός στη τηλεόραση το 2014, όταν εμφανίστηκε στη κωμική σειρά του Ant1 "Ταμάμ".

periergos.gr