Άμπι Λι (Abbey Lee) βιογραφία

Βιογραφικό σημείωμα της αυστραλέζας ηθοποιού Άμπι Λι (Abbey Lee).

Κατηγορίες:

Απαντήσεις

Η Άμπι Λι (Abbey Lee) (πλήρης όνομα: Abbey Lee Kershaw) γεννήθηκε στις 12 Ιουνίου του 1987 στο Μελβούρνη, Βικτώρια, και είναι μοντέλο, ηθοποιός και μουσικός. Μετά από αρκετά χρόνια επιτυχίας στο χώρο του μόντελινγκ μέχρι το 2011, το περιοδικό V χαρακτήρισε την Kershaw ως supermodel.

Η Kershaw Θα πρωταγωνιστήσει στην επερχόμενη ταινία "Mad Max: Fury Road (2015)" μαζί με τον Tom Hardy, και "Gods of Egypt (2016)" μαζί με τον Gerard Butler. Τον Ιανουάριο του 2015 επιβεβαιώθηκε ότι θα απεικονίσει την Sarah στη ταινία θρίλερ σε σκηνοθεσία Nicolas Winding Refn "The Neon Demon", με συμπρωταγωνίστρια την Elle Fanning. [periergos.gr]